HTML

Linux régi gépre

Saját célra keresek linux disztribúciót régi gépre. Megosztom tapasztalataimat, hátha másnak is jól jön, vagy én kapok jobb tippet. (Mielőtt hozzászólsz, légy szíves itt lejjebb elolvasni a README-t.)

Utolsó kommentek

  • bonifac: @rcmasina: Ilyen listát nem tudok, a 7.2-es fóru... (2012.10.14. 21:59) Off 1: FreeNAS 7
  • rcmasina: @bonifac: Köszönöm a választ !Tudnál valamilyen ... (2012.10.14. 20:23) Off 1: FreeNAS 7
  • bonifac: @rcmasina: A kártyádnak Linux támogatása van, de... (2012.10.14. 10:39) Off 1: FreeNAS 7
  • rcmasina: @dslll: Szia ! Rég nem jártam erre.Nincs véletle... (2012.10.13. 21:39) Off 1: FreeNAS 7
  • dslll: A 3-as nem tetszik. Az Xfce nem tetszik benne. I... (2012.09.12. 19:58) Ráadás: Snowlinux 2.0
  • Utolsó 20

Antix M11

2011.11.01. 18:00 :: dslll

Az AntiX Debian és Mepis alapú, IceWM és Fluxbox desktoppal.
128 MB RAM a javasolt minimum (64 MB is elég állítólag), a 486-os kernellel PI-eseken is elfut. A próbált M11-es 2011. májusi. (686-ost telepítettem.)
Telepítéskor már kiválasztható a magyar nyelv, a telepítés egyszerű, világos és gyors.

A magyarítás csak egy szintig megy, a menük mélye (Control Center) és egyes programok angol nyelvűek maradtak. A menü logikája nekem nehezen követhető. A Fluxbox-os desktop nagyon nem tetszik. Az IceWM jobban a kedvemre való. Egyszerű, de nem akar többnek látszani, mint ami. Gyorsabb is.

Több apró működési hibába futottam bele. Volt, hogy nem akart leállni. Volt, hogy a Chromium nem indult. Aztán elindult, de nem látta a netet. Az Iceape közben igen. (Aztán később mégis. Azóta sem értem.) Sok furcsa apróság.
Az Abiword és a Gnumeric magyar nyelvű, sajnos az Iceape (Seamonkey) nem. Utóbbi túl régi, nehézkes, a Chromium használhatóbb. Csak a Flash-sel kell megküzdeni (van, de elavult). Java van. (A képszerkesztő is angol nyelvű, amivel a screenshotot csináltam.)
Az apt leszedett sok száz csomagot, a Synaptic is tette a dolgát. Frissítés akadt bőven.

Igazából nem is tudom, hova tegyem, vegyes a kép. Olyan kisipari barkácsnak érződik, ami ugye nem jelent mindenáron rosszat.

Pozitív, hogy gyors (megüti az 5/5-öt), a célgépnél gyengébb hardveren is. Egyszerű telepítés, megfelelő szoftverkínálat. Kb egy perc alatt áll (a grub-ból indítástól számítva),és röhejes 50 MB memóriát (sem) eszik alapban.
Negatív a sok apró bütykölnivaló (nem eléggé OOB), és a nem tökéletes magyarság.
Nem beszélnék le róla senkit, főképp ha gyengébb gépre kell. Arra lehet, hogy én is ezt tenném.

A pár nap alatt a végére kicsit jobban megbarátkoztunk, nem is annyira rossz, de nem a megadott feladatra/gépre. Ha mondjuk csak egy erősebb PII-re kéne, és inkább saját célra, komolyan is szóba jöhetne. 

Honlap: http://antix.mepis.org
Distrowatch: http://distrowatch.com/table.php?distribution=antix
Teszt: http://linuxhogyanok.blogspot.com/2011/08/linux-regebbi-gepekre-3-antix-11.html (Érdekes, hogy nekem a grub menü sem úgy néz ki, és egyik screenshot sem egyezik. Hm.)


 

Szólj hozzá!

Címkék: debian fluxbox icewm mepis

A bejegyzés trackback címe:

https://lightlinux.blog.hu/api/trackback/id/tr563328879

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása